RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Wyjątkowe zastosowania fototapet

Wyjątkowe zastosowania fototapet
fototapety

Wymyślenie niebanalnego wykończenia ściany może spędzać sen z powiek. Możliwości jest wiele, a jednym z ciekawszych rozwiązań będą z pewnością kolorowe i dobrej jakości fototapety – to świetna alternatywa dla ścian jednokolorowych albo zwykłych tapet.

Fototapeta na ścianę – wyjątkowa dekoracja ścienna

Nowoczesne fototapety zachwycają swoimi oryginalnymi wzorami i żywymi, niezwykle wprost intensywnymi barwami. Walory estetyczne fototapet są niezaprzeczalne, ale należy wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo praktycznej zalecie tego rozwiązania, która zarazem podkreśli elegancki wygląd pomieszczenia. Fototapety wprost idealnie nadają się do pokrycia wszelkich nierówności w ścianie oraz zabrudzeń, a to z powodu zastosowanego materiału, czyli flizeliny z poliestrowych włókien syntetycznych zapewniających fototapecie odpowiednią elastyczność. Nie trzeba męczyć się z kładzeniem gładzi i wyrównywaniem powierzchni, ponieważ fototapeta uczyni to znacznie szybciej, taniej i przede wszystkim wygodniej. Dzięki niej naprawdę w dość łatwy sposób można zakryć nie tylko nierówności, ale również plamy i zabrudzenia, a tym samym uniknąć szybkiego malowania. Taki wymiar użyteczny jest z pewnością wielkim walorem fototapet, aczkolwiek należy przede wszystkim podkreślić ich niezwykłą estetykę. Pomieszczenie z fototapetą nabiera po prostu zupełnie innego wyrazu.

Fototapeta na wymiar

W ofercie rynkowej dostępne są różne wymiary danego wzoru, więc współczesne fototapety wyjątkowo łatwo można dopasować do każdej ściany. Najmniejsze z nich idealnie będą się prezentować na wysokości linii wzroku ponad meblami, ale można również zdecydować się na zakrycie całej ściany np. fototapetą przedstawiającą fragment ukochanego miasta albo piękne pasmo górskie. W nowoczesnych aranżacjach niezwykle finezyjnie można wkomponować fototapetę z figurami geometrycznymi albo kolażami. Przy podejmowaniu decyzji trzeba jednak pamiętać, aby zachować stylistyczną spójność pomiędzy motywem fototapety a charakterem danego wnętrza.

Fototapety na ścianę – doskonałe do wszystkich pomieszczeń

Fototapeta zawsze będzie gustownym dodatkiem dekoracyjnym do salonu, jadalni, sypialni czy też pokoju dziecięcego. Wodoodporne właściwości fototapet sprawiają, że nie ma problemu, aby fototapetę umieścić nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli w kuchni i łazience. Fototapeta odpowiednio dobrana pomaga rozjaśnić zbyt ciemny pokój albo optycznie go powiększyć. Warto jeszcze wspomnieć o dających poczucie większej przestrzeni fototapetach 3D, które dają wprost niespotykane możliwości aranżacyjne.

W salonie fantastycznie będą się prezentować fototapety zarówno z odważnymi wzorami geometrycznymi czy motywami abstrakcyjnymi, jak i z widokami miast oraz pejzażami. Wyjątkowo wyglądają również fototapety imitujące naturalne materiały, jak drewno bądź beton. Z kolei w kuchni i jadalni świetnie się sprawdzą fototapety z różnorodnymi motywami kulinarnymi – ze smakowitymi posiłkami, kuszącymi owocami czy też aromatyczną kawą. W sypialni zaś stonowane barwy oraz subtelne desenie, które pozwolą się wyciszyć się i zrelaksować. W pokoju dziecięcym warto położyć fototapety przenoszące w świat bajek i baśni, a w pokoju młodzieżowym rozmaite wzory graffiti. Wybór jest naprawdę ogromny nie tylko dla zwolenników aranżacji klasycznych, ale i zdecydowanie nowoczesnych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.