RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Poznaj sposoby na dodatkowe źródło zarobku w czasie pandemii. Krótki poradnik dla prawdziwych „złotych rączek”

Poznaj sposoby na dodatkowe źródło zarobku w czasie pandemii. Krótki poradnik dla prawdziwych „złotych rączek”

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na sektor gospodarki. Ciągle wprowadzane obostrzenia bardzo negatywnie wpływają na wiele firm i niestety sprawiają, że zdarza się, iż osoby tracą pracę z dnia na dzień. Owszem próbuje się wprowadzać fundusze pomocowe, ale niestety utrzymanie się z nich jest tak realne jak akcje Jamesa Bonda, no chyba, że jest się muzykiem disco polo, to może wtedy ma się na coś liczyć (sic!). Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowym źródle zarobku, szczególnie jeżeli ma się talent, bądź jest się przysłowiową „złotą rączką”.

  1. Naprawy – czyli na czym możesz zarobić?

Wiele osób potrzebuje napraw w domu, ale często znalezienie dobrego specjalisty jest trudne, a gdy już się go znajdzie, to kalendarz ma napięty. Dlatego też mając umiejętności i zdolności można oferować usługi w formie drobnych napraw. Ciekawym przykładem jest naprawa cieknącej baterii. Otóż mając wiedzę zamiast uszczelek można zastosować klej anaerobowy, który działa niczym najlepsza uszczelka. Ale oczywiście nim podejmiecie się takich prac musicie posiadać odpowiednie kleje i wbrew pozorom klej anaerobowy dostępny jest w kilku wariantach, a dokładnie kleje różnią się między sobą siłą wiązania, która może być choćby średnia  bądź mocna. Ten pierwszy wariant sprawdza się do łożysk, ale może być bardzo dobrą alternatywą dla zawleczek i podkładek. sprężynujących. Z kolei klej anaerobowy o mocnym wiązaniu nadaje się do uszczelniania rur choćby w instalacjach centralnego ogrzewania, ale także w przemyśle. Ale możecie się też podjąć napraw sprzętów, o ile dysponujecie odpowiednią wiedzą, bądź zwyczajnie jest to związane z Waszym wyuczonym zawodem, choć dotychczas wykonywaliście inną pracę.

  1. Meble DIY

Może i w sklepach jest duży wybór mebli, ale trzeba przyznać, że nie ma to dużego znaczenie, gdyż można powiedzieć, że te meble są „na jedno kopyto”, czyli zasadniczo pod kątem estetyki niewiele się od siebie różnią. Owszem  można kupić modele z pracowni projektowej, ale cóż, są one drogie. Warto wiedzieć, że wiele osób szuka mebli, które są inne, ale i wychodzą poza kanony. Dlatego też mając zdolności możecie zając się robieniem mebli, choćby z palet, które szybko się robi, a rzeczywiście świetnie się prezentują. Co ciekawe z palet nie musicie robić tylko mebli ogrodowych, lecz także te do sypialni, np. łóżka. Nie musicie także inwestować wiele w materiały, bo palety są tanie. Wystarczy je tylko wyczyścić, wyszlifować, a następnie usunąć stare śrubki. Na samym końcu wystarczy skleić je i pomalować na wybrany kolor. Ale można zająć się także odnową starych bądź zniszczonych mebli. W tym przypadku konieczna jest precyzja, a także spokój i dokładność.

  1. Dekoracje hand made

Także dekoracje jakie można kupić w marketach są do siebie podobne i naprawdę ciężko znaleźć coś oryginalnego. Zatem jeżeli macie umiejętności, to zawsze możecie zająć się wykonywaniem właśnie dekoracji hand made. Do tego celu możecie użyć stare szklanki czy filiżanki, które wystarczy tylko potłuc, oczyścić i stworzyć z nich coś nowego. Z tych elementów można wykonać różnorodne wzory, ale i postawić na abstrakcje. Można wykonać też decoupage, ale z metalu. Oczywiście i tutaj należy wybrać odpowiedni klej. Poliuretanowy, epoksydowy czy anaerobowy klej ze sklepu Ataszek.pl to najlepszy wybór. Jakość, korzystna cena i duże zadowolenie są gwarantowane.

  1. A może remonty?

Jeżeli lubisz i znasz się na remontach, czyli potrafisz kłaść płytki czy malować ściany, a może i przyklejać kamień dekoracyjny to może się to okazać dla ciebie dobrym źródłem zarobku. Tym bardziej, że nie jest łatwo znaleźć dobrych pracowników. Ale taka praca wymaga jednak zainwestowania w odpowiedni sprzęt, zatem jeżeli myślisz o przebranżowieniu się, to rzeczywiście może warto spróbować.

W idealnym świecie wszyscy pracujący mieliby zapewnione godne warunki pracy i godne wynagrodzenie. Ale jak wiecie ten świat i ten kraj idealny nie jest, zatem trzeba sobie radzić samemu. Skoro sytuacja wygląda tak, a nie inaczej, to warto pomyśleć o dodatkowym źródle zarobku, choćby po to, aby podreperować domowy budżet.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.