RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Dlaczego warto wybrać bramę dwuskrzydłową?

Dlaczego warto wybrać bramę dwuskrzydłową?

Wybór bramy wjazdowej powinien być dobrze przemyślany. Będzie to długoterminowa inwestycja, wpływająca na estetykę otoczenia i komfort użytkowania. Do wyboru są bramy wjazdowe przesuwne i dwuskrzydłowe, oba rozwiązania mają wiele zalet, ale nie są wolne od wad. Trzeba wobec tego mieć na uwadze wszystkie aspekty, co ułatwi zakup idealnej bramy. Powinna być ona spójna z aranżacją ogrodu i architekturą budynku, wygodna i bezpieczna. Bramy przesuwne zajmują niewiele miejsca i mogą mieć niemalże dowolną długość, ale tańszą opcją jest model dwuskrzydłowy, szczególnie w przypadku większej działki.

Brama dwuskrzydłowa czy warto w nią zainwestować?

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe cieszą się sporą popularnością, podobnie zresztą jak przesuwne. Bardzo wielu inwestorów decyduje się na zakup i montaż bramy uchylnej, a jeśli na działce jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, to wybór pada przede wszystkim na model dwuskrzydłowy. Na korzyść tego typu bramy wjazdowej przemawia to, że nie trzeba mieć szerokiej działki, w przeciwieństwie do bramy przesuwnej. Ważniejszym parametrem jest jej właściwa głębokość, aby możliwe było bezproblemowe otwieranie bramy. Jeśli ktoś szuka oszczędności, to może zdecydować się na bramę wjazdową z napędem, bo jest to tańsze rozwiązanie niż model manualny. Oczywiście automatyka zastosowana w bramie przekłada się na większy komfort użytkowania i oszczędność czasu, ale przy ograniczonym budżecie trzeba wybrać wariant ekonomiczniejszy. Warto jednak mieć na uwadze to, że napęd zawsze można dokupić w przyszłości, gdy pojawią się na to wolne środki. W niektórych przypadkach to jednak nie brak funduszy jest przeszkodą do wyposażenia bramy w napęd. Może to uniemożliwić zbyt duże nachylenie terenu.

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe zajmują sporo miejsca, ale jeśli mają prawidłowo działać, to trzeba wyznaczyć odpowiednią jego ilość na podjeździe. Co więcej, wjazdu nie można niczym zastanawiać, bo uniemożliwiłoby to całkowite otwarcie skrzydeł bramy. Kolejną kwestią jest to, że trzeba na bieżąco odśnieżać podjazd, bo zalegający na nim śnieg również będzie stanowić blokadę i utrudniać otwieranie bramy. Zaletą bram wjazdowych dwuskrzydłowych jest to, że prezentują się bardzo efektownie, szczególnie modele kute, ozdobne. Oczywiście wykonanie takiej eleganckiej bramy na zamówienie wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Jeśli jednak ktoś szuka czegoś unikalnego i chce podnieść prestiż działki, to warto mu polecić dwuskrzydłową bramę kutą. Jeśli wybierze się model obsługiwany ręcznie, to można liczyć na spore oszczędności w porównaniu z przesuwnym. Na bramę dwuskrzydłową mogą pozwolić sobie nawet osoby mające niezbyt szeroką działkę. Znacznie ma to, aby posesja była odpowiednio głęboka. Istotne jest również właściwe zabezpieczenie skrzydła bramy. W przeciwnym razie mogą one być samoistnie otwierane przed silne podmuchy wiatru.

Czy bramy dwuskrzydłowe z napędem to dobry wybór?

Wyposażenie bramy wjazdowej dwuskrzydłowej w napęd wiąże się z wieloma korzyściami, ale trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Nie zmienia to jednak faktu, że takie nowoczesne rozwiązanie gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Właściciele domków jednorodzinnych bardzo często decydują się na taką wygodę, bo nie trzeba otwierać bramy ręcznie. Znika wobec tego konieczność wysiadania z samochodu w celu jej otwarcia lub zamknięcia. Ma to szczególne znaczenie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Mało kto ma ochotę na otwieranie bramy podczas silnych opadów deszczu.

Jeśli będzie ona wzbogacona o automatyczny napęd, to wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, co umożliwi jej zdalne sterowanie. Będzie to nie tylko spore ułatwienie, ale też oszczędność czasu, szczególnie podczas zabieganych poranków przed pracą. Zautomatyzowane bramy zostaną też docenione podczas wizyty niespodziewanego gościa, będzie można go wpuścić na posesję bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejną zaletą nowoczesnych bram jest to, że zapewniają one większe bezpieczeństwo. Wyglądają stylowo i są solidne oraz świetnie zabezpieczają przed wejściem niepożądanych osób, kradzieżą i wandalizmem. Na korzyść bram dwuskrzydłowych z napędem przemawia też to, że są one odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz funkcjonalne i bardzo estetyczne.

Dodatkowe akcesoria do bram wjazdowych z napędem

W przypadku bram wjazdowych dwuskrzydłowych można liczyć na szereg przydatnych akcesoriów.
• Napęd to oczywiście tylko jedna z wielu z dostępnych opcji, godne polecenia są lampy ostrzegawcze. Stanowią one świetne uzupełnienie do automatyki bramy, bo zwiększają bezpieczeństwo jej użytkowania, informują o awariach, zapobiegają zderzaniu się samochodu ze skrzydłami.
• Bramę dwuskrzydłową powinno się też wyposażyć w fotokomórki, które wykrywają napotykane przeszkody i chronią przed ich uszkodzeniem. Są one odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
• Ciekawym akcesorium do bram wjazdowych dwuskrzydłowych jest też pilot czterokanałowy, który pozwala na obsługiwanie wielu mechanizmów w tym samym czasie. Taki wielokanałowy pilot będzie uniwersalny, można za jego pomocą sterować nawet oświetleniem czy roletami zewnętrznymi. Jeśli ktoś stawia na inteligentne rozwiązania i chce jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, to warto skorzystać z takich nowinek technologicznych.

Jak widać, użytkowanie zautomatyzowanej bramy wjazdowej dwuskrzydłowej wiąże się z wieloma korzyściami, ale bardzo ważne jest to, aby napęd był renomowanej marki i został prawidłowo zainstalowany.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Polargos, oferującą nowoczesne  bramy wjazdowe. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.