RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

Nie ma piękniejszych i bardziej wygodnych mebli od tych pokrytych tapicerką. Miękkie, obite stylową tkaniną lub innym praktycznym materiałem nie tylko zapewniają użytkownikom optymalny komfort, ale też wyjątkowo efektownie się prezentują. Wśród wielu zalet, jakie mają meble tapicerowane, jest to, że są one niezwykle uniwersalne. Świetnie wpasowują się w różne style i dowolne aranżacje. Występują w przeróżnych kolorach, rozmaitych wzorach i formach, dlatego z łatwością można je dopasować do wystroju każdego wnętrza. Te wszystkie zalety niewątpliwie mają wpływ na niesłabnącą popularność mebli tapicerowanych.

Komfortowe meble do każdego wnętrza

Jednym z istotnych atutów, jakie mają meble tapicerowane, jest wysoki komfort ich użytkowania. Są miękkie, przytulne, a to sprawia, że każdy ma ochotę wtulić się w wygodny fotel tapicerowany, czy kanapę. Meble obite materiałem mają jednak wiele innych zalet. Przede wszystkim zachwycają kolorystyką i niebanalnym, modnym wzornictwem. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli znajdziemy masywne, bogato zdobione kanapy, ale też meble utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Tak ogromna ich różnorodność sprawia, że znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Eleganckie meble tapicerowane będą idealnym rozwiązaniem do salonu. Zapewnią najwyższy komfort wypoczynku i wygodne miejsce na relaks. Minimalistyczna sofa tapicerowana świetnie się za to sprawdzi w pokoju dziennym, ale też innych pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce.

Wysoka jakość i atrakcyjne wzornictwo

Choć może się wydawać, że tapicerowane meble trudno utrzymać w idealnej czystości, to okazuje się jednak, że większość materiałów, którymi są one obite, to tkaniny hydrofobowe. To znacznie ułatwia czyszczenie i pielęgnację tego rodzaju mebli. Co więcej, nawet jeśli na tapicerce pojawią się zabrudzenia, z łatwością można się ich pozbyć za pomocą odpowiednich środków do czyszczenia i pielęgnacji dedykowanych tego rodzaju meblom.

Meble wypoczynkowe pokryte tkaniną cechują się też dobrą trwałością i wytrzymałością. Współczesne, wysokogatunkowe materiały obiciowe wykazują bowiem wysoką odporność na tarcie. Poddaje się je specjalnym testom, które pozwalają określić ich wytrzymałość na przetarcia. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasz tapicerowany mebel służył jak najdłużej i charakteryzował się ponadprzeciętną wytrzymałością, koniecznie wybierajmy tkaniny obiciowe odporne na ścieranie. Będziemy mieć wtedy gwarancje, że nasza ulubiona kanapa zostanie z nami na dłużej.

Udostępnij

O autorze