RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Inspiracje

Poznaj najlepsze trendy w aranżacji mieszkania na rok 2021

Poznaj najlepsze trendy w aranżacji mieszkania na rok 2021

Każdy rok przynosi nam nowości związane z aranżacją wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącego 2021 roku. Mijający rok był wyjątkowy i nietypowy pod każdym względem, co znalazło swoje odzwierciedlenie także w projektach architektów wnętrz. Warto zatem poznać najnowsze trendy, by w nowy rok wkroczyć z modnym wykończeniem ścian i podłóg, a także dodatkami, które są na czasie. 

Jakie kolory ścian i rodzaje wykończenia będą modne w najbliższym czasie? 

Pandemia wpłynęła na samopoczucie wielu osób. Wiele boryka się ze stresem związaną z tą sytuacją. W tej sytuacji dom powinien być swoistą oazą, która zbliża nas do natury, wszak wiele osób jest zmuszonych większość czasu obecnie spędzać w swoich czterech ścianach. Dlatego warto by było przytulnie i kojąco. Projektanci na przełom roku proponują kolory ziemi, a więc beże, karmele, różne odcienie brązu, a także, co ciekawe różne odcienie niebieskiego. Ten kolor podobno pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy i wprowadza do wnętrza harmonię, tak jest przynajmniej według terapii kolorem. Odprężający błękit można połączyć z okładzinami ściennymi z naturalnych materiałów. Tu doskonale sprawdzą się płytki korkowe, wyciszające wnętrze, które powstały bez niszczenia drzew. Warto wspomnieć, że trend ekologiczny jest coraz silniejszy i w przyszłym sezonie także będzie widoczny we wnętrzach. Poza tym można postawić na eleganckie forniry kamienne, a więc cienkie „tafle” kamienia połączone z włóknem szklanym, które niezwykle wytwornie się prezentują. Warto podkreślić, że w nadchodzącym sezonie odchodzimy już nieco od różnych odcieni szarości, wprowadzając do wnętrza więcej ciepła.             

Co wybrać na podłogi, by było modnie i praktyczne? 

Podłogi oczywiście wykańczamy w drewnie lub materiałach drewnopodobnych. Zatem można wybrać modne płytki podłogowe gresowe z imitacją rysunku drewna, która jest niezwykle wierna. Takie materiały można wykorzystać w każdym wnętrzu, nawet łazience czy też kuchni, bo nie są nasiąkliwe, zatem wilgoć im niestraszna. Korek można położyć także na podłodze. W trend kolorów ziemi wpisze się również klinkier. W klink.pl znajdziesz płytki podłogowe najwyższej jakości nie tylko wspomniane gresy czy klinkier, ale również płytki kamienne. Te ostatnie również są pożądane, wszak wszystkie naturalne materiały obecnie są w modzie.     

Jakie meble wybierać do salonu i sypialni? 

Skoro już wykończenie mamy mniej więcej omówione, to czas na wyposażenie, a zatem jakie meble warto wybierać. Wyraźnie widać trend zrównoważonego designu, gdzie wykorzystuje się meble z odzysku, a także wykonane z materiałów recyklingowanych. W związku z tym modne są meble z biotworzywa, np. bioplastiku z kukurydzy czy trzciny cukrowej. Warto wybierać także te wykonane z bambusa czy z przetworzonych butelek PET. Oczywiście dobrym kierunkiem będzie też wybór drewna, ale najlepiej tego z odzysku. Można zatem wykonac meble DIY z palet albo zakupić meble z drugiej ręki i je przerobić lub wykorzystać w niezmienionej formie. Dąży się do ograniczenia śmieci, zatem należy starać się nie tworzyć kolejnych i wybierać materiały biodegradowalne lub do ponownego wykorzystania. Warto podkreślić, że z butelek PET powstają niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia tkaniny tapicerskie. Zatem można zakupić ekologiczne meble wypoczynkowe.  

Co z dodatkami? Czy warto stawiać na rośliny we wnętrzach? 

Jeśli chodzi o dodatki, to we wnętrzach w 2021 roku powinien królować minimalizm kojarzony ze szwedzką filozofią multifunkcjonalizmu, czyli lagom. To słowo oznacza „ w sam raz, tyle ile trzeba”, czyli swoisty złoty środek. Zatem wnętrza nie mogą być przeładowane. Jakie dodatki się sprawdzą? Na pewno duże rośliny w donicach, ale nie tworzące zieloną dżunglę, a pojedyncze i ustawione w kącie pokoju. Mają one swoje znaczenie prozdrowotne, a w okresie, gdy większość czasu spędzamy w domu ma to znaczenie. Rośliny pochłaniają szkodliwe jony. Możesz wybrać również zielony obraz na ścianie, czyli rośliny wydobywające się ze swego rodzaju płótna. Ponadto mogą się we wnętrzu znaleźć ramki na zdjęcia na komodzie czy ścianie, a także kinkiety i lampy wiszące. Funkcjonalnym elementem mogą być też zasłony, koniecznie z bawełny organicznej lub lnu. 

Mieszkanie w roku 2021 będzie zachwycać prostotą w naturalistycznym wydaniu. Przypomina, że należy dbać o siebie i otaczającą przyrodę. Nic w tym dziwnego, wszak takie mamy czasy… 

Udostępnij

O autorze