RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Sprawdzone pomysły jak zrobić meble z palet

Sprawdzone pomysły jak zrobić meble z palet

Chyba każdy z nas słyszał o modnych w ostatnich latach meblach z palet. Oprócz zalet płynących z przekształcania niepotrzebnych rzeczy w coś zupełnie użytecznego, takie meble z palet są również bardzo efektowne. Dodatkowo, na ich wykonanie możemy pozwolić sobie we własnym domu.

malowanie palety

Stworzenie swojego kompletu wypoczynkowego jest proekologiczne, gdyż nadajemy zużytym paletom drugie życie. Ten recykling jest dość prosty, wszystko zależy od wybranego projektu. Wystarczy zainspirować się gotowymi meblami i zainwestować w parę dodatkowych elementów.

Skąd wziąć palety na meble?

Palety możemy zakupić lub dostać z odzysku, ale nawet ich cena nie jest wysoka, waha się od 20 do 40zł. Zwracajmy uwagę na ich stan: powinny być jak najjaśniejsze, bez śladów działalności szkodników. Po zdobyciu odpowiedniej jakości materiału należy go odpowiednio zabezpieczyć. Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy meble mają przebywać w naszych ogrodach, czy na balkonach. Drewno należy wyszlifować, odpylić i pokryć lakierem lub impregnatem. Zabezpieczy on tworzywo przed szkodnikami i sinieniem. Teraz możemy nadać im wybrany kolor.

Jakie meble można zrobić z palet?

Następnym krokiem jest nadanie kształtu. Europalety mają wymiary 120cm na 80cm. Najprostszym meblem jaki można stworzyć jest stolik. Składa się on z dwóch palet położonych jedna na drugiej. Łączymy je za pomocą wkrętów. Zwróćmy uwagę, aby paleta znajdująca się na górze miała najlepiej wyglądające i najrówniejsze drewno. Każda z nich jest inna, gdyż są wykonane z materiałów z odzysku. Następnie należy ponownie zabezpieczyć lakierem gotowy mebel. Taki stolik można wzbogacić o kółka, które zakupimy w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Mocujemy je wkrętarką i dzięki temu stolik staje się dużo bardziej mobilny.

Meble ogrodowe z palet

Z dwóch palet może powstać również kanapa. Wystarczy zmontować razem jedną paletę poziomo, a drugą przymocować za nią pionowo. Do tak stworzonego mebla dostępne są na rynku odpowiednio dopasowane poduszki na oparcie i siedziska. Wybór jest naprawdę ogromny.

Tym sposobem mamy stworzony komplet wypoczynkowy, idealny do naszego ogrodu. Istnieje wiele innych możliwości łączenia palet w piękne meble z palet, możemy je dowolnie docinać, malować i tworzyć nasze własne aranżacje. Niskim kosztem!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.