RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Inspiracje

Zalety pudełek i skrzyneczek wykonanych z hiacyntu wodnego

Zalety pudełek i skrzyneczek wykonanych z hiacyntu wodnego

Drobne przedmioty w domu łatwo zgubić. Zapominamy, gdzie położyliśmy klucze lub pilota od telewizora. Rozwiązaniem takich problemów jest zakup pudełka lub skrzyneczki, do której będziemy wkładać wszelkie przydatne drobiazgi. Skrzyneczka może być nie tylko bardzo praktyczna, ale także atrakcyjna pod względem aranżacji w domu. Musi być jednak trwała i wytrzymała. Takie cechy mają produkty wykonane z hiacyntu wodnego.

Estetyka i trwałość

Hiacynt wodny jest rośliną łatwą w utrzymaniu i mało wrażliwą na zanieczyszczenia. Wyroby plecione z hiacyntu są odporne na uszkodzenia. Mimo braku ramy pudełko jest sztywne i nie będzie łamać się nawet przy dużym nacisku. Jest to osiągane dzięki gęstemu splotowi materiału. Pudełka i skrzyneczki są miękkie w dotyku, a także łatwo komponują się w każdym pomieszczeniu. Wyroby produkowane z hiacyntu są miłym dla oka elementem dekoracyjnym. Wiele takich produktów można znaleźć w ofercie sklepu indelo.pl. Są to przede wszystkim pudełka i skrzyneczki, ale znajdziemy tu także większe kosze, które mogą mieć różne zastosowanie. Pomieszczą nie tylko drobne przedmioty codziennego użytku, ale także zabawki dla dzieci i gazety.

Właściwa konserwacja

Aby wyroby z hiacyntu wodnego służyły nam długo, musimy o nie zadbać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy pamiętać, że pudełko czy skrzyneczka w pierwszej kolejności powinna być oczyszczana z brudu na sucho, a nie myta. W przeciwnym razie doprowadzimy do wniknięcia brudu w powierzchnię. Wyroby należy najpierw odkurzyć, aby pozbyć się szeregu nieczystości, jakie mogą się gromadzić w szczelinach splotu. Do tego celu można z powodzeniem użyć zwykłego odkurzacza, trzeba tylko pamiętać, aby robić to delikatnie. Alternatywnie można użyć także szczotki o miękkim włosiu.

Dopiero po wstępnym wyczyszczeniu możemy zabrać się do mycia na mokro, na przykład przecierając pudełko wilgotną ściereczką. Nie należy stosować zbyt dużej ilości wody, a przed dalszym użytkowaniem trzeba zaczekać, aż skrzyneczka całkowicie wyschnie. Inaczej doprowadzimy do odkształcenia, bo hiacynt po zamoczeniu staje się bardziej elastyczny. Taki sposób konserwacji spowoduje, że produkty będą służyć wiele lat.

Pamiętajmy, że zalety wyrobów z naturalnych materiałów nie kończą się na dużej trwałości. Wyglądają niezwykle estetycznie, niezależnie od kształtu i wielkości. Są także bezpieczne dla zdrowia, zarówno dla dzieci, jak i w kontakcie z żywnością. Mają szerokie zastosowanie, a każdy ich zakup wspiera działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.